Tel: +48 790 279 400
Email: biuro@itpmar.pl
Hala stalowa - konstrukcjaKonstrukcja stalowa haliHala namiotowa

Hala stalowa - konstrukcja

Więcej......

Konstrukcja stalowa hali

Więcej......

Hala namiotowa

Więcej......

Projekty Hal Namiotowych

Zatrudniając wykwalifikowanych inżynierów, a także posiadając ogromne doświadczenie w realizowaniu zleceń dla Klientów o różnych potrzebach, oferujemy Państwu doskonałe projekty hal namiotowych, które zawsze wykonywane są indywidualnie dla każdego Klienta, a także spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa, zgodnie z normą PN-EN 13782.

 

Cel nr 1 – zaprojektować bezpieczną halę

Absolutną podstawą przy wykonywaniu projektu jest zwrócenie uwagi na miejsce, w którym będzie zamontowana hala namiotowa i tym samym strefy wiatrowe oraz śniegowe. Dzięki aktualnym danym dotyczącym siły podmuchów oraz specjalnym metodom obliczania, jesteśmy w stanie wyliczyć wartość obciążenia hali i zastosować rozwiązania, dzięki którym będzie ona stabilna nawet przy mocnych podmuchach. Podobnie jest w przypadku opadów śniegu – hale projektuje się tak, aby na ich dachach zalegało jak najmniej białego puchu. Wykonujemy takie konstrukcje, które mogą gromadzić kilkucentymetrową jego warstwę, bez obaw o uszkodzenie dachu, a ich odpowiednie kształty sprawiają, że na powierzchni nigdy nie zgromadzi się większa warstwa od tej dopuszczalnej.

 

Do innych obciążeń, na które zwracamy uwagę podczas projektowania obiektu i które mają największy wpływ na stabilność hali namiotowej, wliczają się:

 

  • własny ciężar, w skład którego wchodzą elementy nośne, składowe oraz izolacyjne,
  • maszyny i urządzenia,
  • temperatury, jakie powstają w trakcie procesów produkcyjnych,
  • uderzenia mechaniczne oraz ewentualne ruchy sejsmiczne/parasejsmiczne,
  • kilka innych, mniej standardowych czynników.

 

Wszelkie wyliczenia w tym zakresie są pieczołowite i zajmują naszym inżynierom odpowiednią ilość czasu, bowiem nawet najmniejsza pomyłka może doprowadzić do tragedii.

 

Cel nr 2 – zadowolenie Klienta

Projekty są wykonywane indywidualnie, a do Państwa dyspozycji są hale namiotowe sezonowe i całoroczne o zróżnicowanych powierzchniach oraz rodzajach zastosowania. Każdy Klient ma wpływ na wygląd projektu niezależnie od etapu jego powstawania – naszym zadaniem jest stworzenie obiektu funkcjonalnego i umożliwiającego realizowanie indywidualnych zadań, a wraz z jego montażem, inwestor otrzymuje od nas dokumentację techniczną, w skład której wchodzą najważniejsze informacje dotyczące obiektu, takie jak opis techniczny, wspomniane wcześniej obliczenia dotyczące wytrzymałości i bezpieczeństwa, a także rysunek techniczny. Na każdym etapie służymy również profesjonalnym doradztwem, wybierając dla Klienta optymalne rozwiązanie – zarówno jeżeli chodzi o dopasowanie gabarytów konstrukcji, jej umiejscowienia itd.

 

Zapewniamy kompleksowe usługi, które zapewnią Państwu uzyskanie projektu konstrukcji trwałej, stabilnej, odpornej na czynniki zewnętrzne, całkowicie bezpiecznej i funkcjonalnej. Ogromne doświadczenie naszych inżynierów sprawia, że są oni w stanie wykonywać hale sezonowe i całoroczne zgodnie z oczekiwaniami Klientów, często odbiegając od rozwiązań standardowych i wprowadzając innowacyjne technologie. Od kontaktu, przez projekt, aż do realizacji!