Tel: +48 790 279 400
Email: biuro@itpmar.pl
Hala stalowa - konstrukcjaKonstrukcja stalowa haliHala namiotowa

Hala stalowa - konstrukcja

Więcej......

Konstrukcja stalowa hali

Więcej......

Hala namiotowa

Więcej......

Jak wygląda konstrukcja?

Każdą halę namiotową wykonujemy w oparciu o sprawdzone materiały i technologie oraz kierując się wypracowanymi przez lata praktyki schematami. Aby konstrukcja stalowa była trwała, komfortowa i dobrze służyła użytkownikom, bez względu na intensywność eksploatacji oraz czas, musi być wykonana z dbałością o każdy szczegół. Jak wyglądają i z czego składają się wykonywane przez nas hale?

Elementy nośne konstrukcji
Aby konstrukcja nośna posiadała odpowiednią trwałość i sprawdzała się w różnych warunkach pogodowych, wykonujemy ją ze stali. Najważniejszym elementem są ramy główne, a więc w tym przypadku kratownice o różnej wysokości. Każdy projekt został wykonany tak, aby konstrukcja była odporna na działanie silnego wiatru, a także niekorzystny wpływ śniegu, który gromadzi się na dachu. Wszystkie elementy są ocynkowane ogniowo, co daje najlepszą ochronę antykorozyjną niezależnie od tego, jak długo użytkowany jest obiekt.

Pokrycie dachu i ścian
Jeżeli chodzi o pokrycie dachu, stosujemy tkaninę powlekaną 680 g/m2, która jest bardzo odporna na zrywanie (2450 N/5cm) i zapewnia doskonałą szczelność. Korzystamy z niej również dlatego, że trudno ją rozerwać (240 KN), nie jest podatna na skrajne temperatury (od -30 do +70 st. Celsjusza) i posiada stopień niepalności DIN 75200 i ISO 3795.

Ten sam materiał, ze względu na jego doskonałe parametry techniczne i uniwersalność zastosowania, stosujemy również w przypadku ścian, jednak wykorzystujemy również blachę trapezową T-18 o dowolnym kolorze z palety RAL. Może być montowana zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. W obu przypadkach jesteśmy w stanie zapewnić doskonałą trwałość rozwiązań oraz ich doskonałe parametry techniczne, idące w parze z wysoką estetyką.

Drzwi i bramy
W naszych konstrukcjach stosujemy zróżnicowane drzwi wejściowe i bramy przesuwne, a wybór pozostawiamy w tym wypadku Klientowi. Dostosowujemy się w tej kwestii do potrzeb i wymagań zamawiającego, dobierając wymiary i produkt zgodnie z jego oczekiwaniami.

W standardowych halach namiotowych nie montujemy okien.